Výrobce betonových skořepinových tvárnic,
ztraceného bednění, stropních konstrukcí

Úvodní strana | Kontaktujte nás

 

Ztracené bednění

Použití

Ztracené bednění slouží především k zakládání nevětraných základů – základových pasů a pro stavbu opěrných stěn, jímek, bazénů, atd. Její granulometrická struktura si zachovává ideální fyzikální vlastnosti a dobře váže další materiál.

Popis

Do výkopu připraveného dle projektové dokumentace vysypeme vrstvu betonové směsi (síla 40-50cm) tak, abychom měli dno výkopu v přesné rovině. Do směsi klademe ztracené bednění. Ztracené bednění je možné svisle i vodorovně armovat. Jednotlivé dílce se opírají vzájemně svými zámky a klademe je nasucho na sebe. Základová spára je vystavena pod obvodovými a vnitřními nosnými zdmi. Dílce vyléváme betonovou směsí po 4 řadách. Základovou desku je vhodné ukončit podélně rozpůlenou věncovkou, která nám vytvoří jednoduché bednění při vylití desky na zhutněný pevný podklad. Rovněž doporučujeme vytáhnout v rozích stavby svislou armaturu nad úroveň základové desky pro ukotvení rohových skořepinových tvárnic při zdění ze systému neico.

 

ZBN 15 

Tabulky k výrobkům/TAB zbn15 1

 
 

ZBN 20 

Tabulky k výrobkům/TAB zbn20 1

 
 

ZBN 30 

Tabulky k výrobkům/TAB zbn30 1

 
 

ZBN 40 

Tabulky k výrobkům/TAB zbn40 1

 
 
 
© NEICO, spol. s r.o.,
Všechna práva vyhrazena

© redakční systém Kompletweb
© design Neofema, s.r.o.
 

Beru na vědomí
Webová stránka využívá pouze krátkodobé, funkční cookies za účelem správné funkce webu. Nemáme žádné statistiky ani sledování uživatelů.