Výrobce betonových skořepinových tvárnic,
ztraceného bednění, stropních konstrukcí

Úvodní strana | Kontaktujte nás

 

Nosné zdivo

Použití

Skořepinové tvárnice tloušťky 20 a 25 cm jsou určeny pro výstavbu rodinných domů, svými vlastnostmi se hodí pro nízkoenergetické a pasivní domy, pro průmyslovou výstavbu, bytové domy, volně stojící plotové zdi, atd. Předností je bezkonkurenční cena materiálu a výborné fyzikální vlastnosti. Její granulometrická struktura si zachovává ideální fyzikální vlastnosti a dobře váže další materiál.

Popis

Jako základní tvárnice systému je skořepinová tvárnice BST 20 spolu s VN 20, kterou v našem systému využíváme jako překlad. Tvárnice opět nabízí průběžnou, dělitelnou a rohovou variantu. Vždy jsou tyto typy automaticky připraveny na paletě. Tvárnice BST 20 a BST20 Mega lze jednoduše navrhovat v modulu 10 cm. Jsou jednoduše připraveny na dělení velikostí 30+20cm a 40+10cm. Samozřejmě je možné tvárnice dělit úhlovou bruskou na libovolném místě. Zdění začínáme v rozích stavby kdy navážeme rohovou tvárnicí na připravenou svislou armaturu. V rohové tvárnici po probetnování vzniká železobetonový sloupek. Při zdění se všechny skořepinové tvárnice ukládají dutinami dolů, přikládají se na sraz a maltování se provádí pouze na tenkou betonovou skořepinu dna tvárnice. Zdění se prování jednoduchou převazbou s posuvem o polovinu, resp. čtvrtinu délky tvárnice na maltu či betonovou směs ve vodorovné spáře 1cm a vzniklé svislé kapsy se touto směsí řádně vyplní. Pro stabilitu dlouhých zdí může statik navrhnout použití rohových tvárnic na libovolném místě.

 

BST 20 

BST 20/BST20

 
 

BST 20 MEGA 

BST 20 MEGA/BST20mega

 
 

BST 25 

BST 25/BST25

 
 
 
© NEICO, spol. s r.o.,
Všechna práva vyhrazena

© redakční systém Kompletweb
© design Neofema, s.r.o.
 

Informace o souborech cookies:
Webové stránky mají pouze technická/krátkodobá cookies k zajištění správné funkčnosti všech stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, tyto soubory nepodléhají vašemu souhlasu ani zákazu.
Beru na vědomí