Beru na vědomí
Webová stránka využívá pouze krátkodobé, funkční cookies za účelem správné funkce webu. Nemáme žádné statistiky ani sledování uživatelů. 

Výrobce betonových skořepinových tvárnic,
ztraceného bednění, stropních konstrukcí

Úvodní strana | Kontaktujte nás

 

Nosné zdivo

Použití

Skořepinové tvárnice tloušťky 20 a 25 cm jsou určeny pro výstavbu rodinných domů, svými vlastnostmi se hodí pro nízkoenergetické a pasivní domy, pro průmyslovou výstavbu, bytové domy, volně stojící plotové zdi, atd. Předností je bezkonkurenční cena materiálu a výborné fyzikální vlastnosti. Její granulometrická struktura si zachovává ideální fyzikální vlastnosti a dobře váže další materiál.

Popis

Jako základní tvárnice systému je skořepinová tvárnice BST 20 spolu s VN 20, kterou v našem systému využíváme jako překlad. Tvárnice opět nabízí průběžnou, dělitelnou a rohovou variantu. Vždy jsou tyto typy automaticky připraveny na paletě. Tvárnice BST 20 a BST20 Mega lze jednoduše navrhovat v modulu 10 cm. Jsou jednoduše připraveny na dělení velikostí 30+20cm a 40+10cm. Samozřejmě je možné tvárnice dělit úhlovou bruskou na libovolném místě. Zdění začínáme v rozích stavby kdy navážeme rohovou tvárnicí na připravenou svislou armaturu. V rohové tvárnici po probetnování vzniká železobetonový sloupek. Při zdění se všechny skořepinové tvárnice ukládají dutinami dolů, přikládají se na sraz a maltování se provádí pouze na tenkou betonovou skořepinu dna tvárnice. Zdění se prování jednoduchou převazbou s posuvem o polovinu, resp. čtvrtinu délky tvárnice na maltu či betonovou směs ve vodorovné spáře 1cm a vzniklé svislé kapsy se touto směsí řádně vyplní. Pro stabilitu dlouhých zdí může statik navrhnout použití rohových tvárnic na libovolném místě.

 

BST 20 

BST 20/BST20

 
 

BST 20 MEGA 

BST 20 MEGA/BST20mega

 
 

BST 25 

BST 25/BST25

 
 
 
© NEICO, spol. s r.o.,
Všechna práva vyhrazena

© redakční systém Kompletweb
© design Neofema, s.r.o.